badminton je badec.cz

Reportáž k letošnímu ročníku KBT

IKONA_KBTOd Petra Komarovského dorazila následující reportáž. Přátelé, badmintonisté. Letošní již 6. ročník seriálu Badminton Tour je již minulostí. 4.11.2012 proběhl poslední turnaj v Banské Bystrici. Ten letošní seriál byl opravdu výjimečný. Především proto, že generálním partnerem se stala japonská společnost Kumpoo – specialista na badminton. Je to pro nás velká čest, že si tato společnost vybrala právě náš seriál a žádný jiný v celém regionu Střední Evropy. Je to rozhodně zásluha nás všech, hráčů – účastníků, organizátorů, ale i našich partnerů, kteří nás podporují.

Pokračování zde:

Mimo společnost Kumpoo bychom chtěli touto cestou poděkovat za podporu především:

Bez podpory partnerů bychom jen s těží dokázali nabídnout tak kvalitní turnajový seriál. To se odráží mj. i na rostoucí účasti na jednotlivých turnajích (průměr přesáhl 55 účastníků), rozšiřuje se však regiony a země, z kterých účastníci přijíždějí; v tomto roce: Střední Morava, Střední Slovensko, Rakousko, Polsko.

IKONA_KBT_FINAL_1

Pojďme však k průběhu 6.ročníku a výsledkům.

Je nám jasné, že jste si jistě výsledky jak závěrečného turnaje v B. Bystrici, tak i konečné pořadí seriálu KBT 2012 již prohlédli na www.badminton-tour.eu a některé fotky zde.

Přesto je potřeba si k tomu říct více.

Kategorie smíšená čtyřhra je tradiční „otevírač“ našich turnajů. Rok od roku, turnaj od turnaje stoupá účast a úroveň této kategorie. Bystrický turnaj ovládla dvojice Šplíchal-Nezvalová (Matulová) z Brna. Druhé místo vybojovala po boji dvojice Prudký-Turenová rovněž z Brna. A 3.místo nakonec pro sebe „urvala“ dvojice Husák-Vajsová z B. Bystrice, pro které to byla premiéra v seriálu. Tak věříme, že se s nimi uvidíme v r. 2013 častěji! BLAHOPŘEJEME!

Díky konzistentnímu výkonu po celý rok a parádní sehranosti nikoho překvapilo, že celý ročník 2012 vyhrála dvojice Honisch-Hanzušová z Košic, kteří zvítězili ve 2 z 6 turnajů a ze 4 si odvezli vždy medaili! Druhé místo získal Petr Komarovský, především díky skvělému výkonu obou partnerek, s kterými hrál: Monice Románkové a Barboře Purdešové! Celkově 3.místo vybojoval pár Frčo-Frčová z B. Bystrice.

Kategorie dvouhra mužů má rovněž stoupající úroveň. Vzpomeňte si na ty „bitvy“, které sváděla mezi sebou první desítka hráčů celkového pořadí: Šplíchal, Plošek, Schmied, Honisch, Nahrebecki ml., Prek, Novodomec, Vonšák, Vašíček… V Bystrici nakonec zvítězil Martin Schmied z Chropyně. 2.místo vybojoval Braňo Hromník z Trenčína a 3.místo, pro některé možná překvapivě, Peter Vašíček z Trenčína, ale naprosto zaslouženě!

Celkové vítězství v seriálu si však „uhlídal“ Lukáš Plošek z Orlové, na kterého v Bystrici „zbylo“ jen 4.místo. 2.místo patří zaslouženě Martinovi Schmiedovi z Chropyně, a to jen o 35 bodů! Nebýt určité ztráty na jarním turnaji KBT v Brně, bylo by to mezi Martinem a Lukášem drama až do posledního zápasu v Bystrici! Škoda jen, že přihlášení hráči z Polska nakonec nepřijeli, všichni jsme se na ně moc těšili.

Kategorie Masters (muži nad 40 let) měla být původně takovou „doplňkovou“ pro starší pány, ale i tady počet účastníků neustále stoupá a stejně tak i úroveň! Jistě nám dáte za pravdu, že je radost sledovat zápasy Tomáše Hrocha z Olomouce nebo Masahika Tanaky z Japonska, stejně jako legendy KBT – Stana Kurimaie, Roba Eliáše a Darka Nahrebeckého… Velký obdiv a úcta k výkonu a elegantnímu projevu (nejen na kurtu!) patří stálicím a legendám našeho seriálu: Ferko a Milan Šarochovi, Vlado Šteffan, Zdeno Valášek, Franta Hanák a samozřejmě Milan Purdeš. Nechť jsou tyto výkony zkušených mistrů inspirací i příkladem pro ty mladší!

Kategorie dvouhra žen přinesla velmi vyrovnanou „bitvu“ o celkové 2–5.místo. Kde celkový rozdíl bodů byly pouhých 40 bodů! Vítězkou se s přehledem stala Luba Hanzušová z Košic, která svými vyrovnanými výkony v celém roce v podstatě nedala ostatním hráčkám moc příležitostí. 2.místo nakonec vybojovala Zuzka Frčová z Bystrice před svoji parťačkou ze 4-hry Katkou Antoškovou. Na 4.místě, a to vůbec nejmenším rozdílem bodů celého seriálu, se umístila Barbora Purdešová z Košic – o 5 bodů!! Neuvěřitelné!

Samotný bystrický turnaj vyhrála v této kategorii Martina Parobeková z Klenovca, pro kterou to byla zároveň první účast v seriálu KBT. Tak věříme, že ji uvidíme i příští rok a častěji! 2.místo vybojovala Jana Kolaříková z Olomouce a 3.místo matador KBT Luba Hanzušová. Blahopřejeme!

Kategorie čtyřher patří určitě k těm nejoblíbenějším. Je to evidentní především z celkového počtu účastníků. Ten v kategorii mužů přesáhl číslo 80 a v kategorii žen 50! Bystrický turnaj ovládla chropyňská dvojice Schmied-Zavadil, kteří dokázali být „na bedně“ na každém z 6 turnajů KBT! To je opravdu úctyhodný výkon v takové konkurenci. Na celkové 1.místo to však překvapivě nestačilo! O neuvěřitelných 5 bodů je porazila brněnská dvojice Plošek-Šplíchal. No, věříme, že v příštím roce to kluci rozhodně nebudou mít jednoduché s obhajobou. Zvlášť, když v těsném závěsu za 1. a 2.dvojicí skončila další ostřílená dvojice Kurimai-Nahrebecki. A ve skvělé formě se předvádí i další dvojice celkového pořadí: Nahrebecki ml.-Valenta, Prek-Řepík. 2.místo v Bystrici pro sebe vybojovala dvojice Kurimai-Nahrebecki a 3.místo Plošek-Šplíchal.

Čtyřhra žen mívá na jiných turnajích často nízkou účast. To ale neplatilo v Bystrici. 22 hráček, to je nejvíc za celý rok! Vítězství nakonec vybojovala děvčata z Klenovca, Lichancová-Slavíková, pro které to byla jejich první účast v KBT. 2.místo získala dvojice Purdešová-Přinosilová a bronz braly stálice na našem nebi Alexandrová-Hanzušová. Těm tento výkon pojistil i celkové vítězství v seriálu. Dvojice Antošková-Frčová potvrdila rovněž svůj výkonnostní standard a skončila celkově na 2.místě. Obrovský obdiv zaslouží především Lubica Mariščáková, která jednoznačně patří mezi účastníky s absolutně největším počtem startů v seriálu a která svým projevem a chutí hrát, být součástí seriálu, mám každý turnaj dokazuje, jak sportovní i společenskou radost ji seriál přináší! Lubi, těšíme se na Tebe i v roce 2013 a hned v únoru v Prešově!

Premiéru v pozici organizátorů turnaje zvládli výborně Maťo a Zuzka Frčovi, kteří nedávno vstoupili i do svazku manželského, a když k tomu přidáme i Zuzčiny narozeniny, které slavila v sobotu v době KBT Final, tak si jistě dokážete představit tu společnou večeři! Ještě jednou hodně štěstí a radosti společným životem! Díky Zuzko a Maťo, skvělá práce!

Jak potvrdil generální partner Kumpoo na závěrečném vyhodnocení v Bystrici, medailisté celého seriálu KBT 2012 získali ceny zn. Kumpoo dle vlastního výběru do stanovené hodnoty tak, abychom co nejvíce vyšli vstříc jejich aktuálním badmintonovým potřebám. V těchto jsme s nimi v kontaktu a upřesňujeme detaily jejich objednávek. V nejbližší reportáži Vás rádi seznámíme s jejich volbou a s předáním cen. Zároveň Vás budeme informovat i o detailech ročníku 2013.