badminton je badec.cz

Reportáž a výsledky z badmintonového turnaje veteránů v Podolí

Podolí veterání 4.12.2010 Martin Svoboda alias „Máca“ zaslal na badec.cz rozsáhlou reportáž, kterou zde rádi zveřejňujeme. V mrazivou sobotu 4.12.2010 se uskutečnil za účasti 35 hráčů a hráček ve sportovní hale v Podolí u Brna Mikulášský turnaj veteránů v badmintonu, který pořádal místní badecový oddíl. Hrálo se na šesti kurtech ve všech disciplinách, přičemž v kategorii mužských singlů byli účastníci rozděleni dle věku. I když šlo o turnaj veteránů, tak se turnaje zúčastnili i „mladíci“, kteří ale při pohledu do rodného listu zjistili, že se tohoto turnaje mohou také zúčastnit, přitom některým hráčům by jistě více slušela účast třeba na současně konaném turnaji GP A – Velké ceně Brna v Yonex aréně. Turnaj v Podolí se odehrál ve velmi přátelské atmosféře, k čemuž jistě přispěla i skvělá organizace, kdy turnaj měl spád a prodlevy mezi zápasy v podstatě nebyly žádné a na kurtech probíhala jedna bitva za druhou. Ke konci se již častěji odbíhalo na tlačenku s pivkem do přilehlého bufíku.

Pokračování reportáže, Výsledky turnaje a odkaz na fotky najdete zde:

Mezi „mladými chlapci“ vyhrál s převahou Pavel Halsch z Jehnic, před domácím Emilem Černým a Jihlavským Leošem Pořízem, který ještě při sběru drahých kovů ze všech disciplin stihl pár pěkných foteček. V další kategorii do 60 let zvítězil Jiří Podsedník, který ve finále šmikl dalšího borce Podolí Miloše Dokoupila a třetí místo vybojoval Pavel Nesrsta. Velkou poklonu a obdiv k výkonu si zaslouží oba finalisté Milan Pišl a Zdeněk Řičánek v kategorii nad 60 let. Oba borci nechali na kurtu bojovné srdíčko a vůbec není důležité kdo byl nakonec vítězem.

V deblu mužů se dali dohromady vítěz singlu Pavel se třetím v pořadí Leošem a došli si společně pro první flek, když ve finále porazili domácí sehraný pár Černý – Podsedník. Na „bedně“ je pak doplnili sourozenci Nesrstovi ze Zlína.

Mezi dámami svedly boj o vítězství domácí mamina Evča Huspeková a pořadatelka Mirka Křehlíková, které kromě stříbra ze singlu patří i zlatá za celkově velmi zdařilý turnaj. Třetí místo vybojovala Monika Neumanová.

V deblu žen byly k vidění dlouhé a elegantní výměny, kde se nakonec prosadila dvojice Huspeková – Pořízová. Ke stříbru se prokousaly Doubravka Brávková s Pavčou Prudkou a bronz brala děvčata Matušková – Zemanová.

V prestižní mixové disciplíně si předvánoční atmosféru zpříjemnili vítězstvím manželé Pořízovi, když ve finálovém klání zdolali domácí pár Černý – Huspeková. V dramatickém zápase o třetí místo ukořistili třetí místo dvojice Dočekal – Zapletalová, kdy vyhráli oba sety 15:14.

Mezi matadory turnaje patřil již výše uvedený Zdeněk Řičánek a mezi ženami Marie Filipová. Klobouk dolů před jejich výkonem.