badminton je badec.cz


Report z EBT v Trenčíně

trencin_2014Petr Komarovský nám zaslal reportáž ze sobotního turnaje v Trenčíně: První turnaj seriálu EBT je už minulostí. Trenčín nás uvítal skvěle připravenou novou 12-ti kurtovou halou v čele s jedním z majitelů Mišem Matějkou a organizátorkou Helgou Dužekovou. Nový herní systém a neustále se měnící počet účastníků, včetně změn i ve dvojicích, způsobil počáteční zpoždění turnaje, ale toho účastníci využili k seznámení se s novou halou a k občerstvení. Díky Mišo, rádi se k Vám vrátíme! Měli jsme k dispozici 10 kurtů a turnaj zahájila tradičně kategorie mix, následovaly všechny singly a jako poslední se hrála kategorie debl mužů. Číst dále, 

Je škoda , že se nám nepodařilo plně využít takovou kapacitu haly – na tolika kurtech se seriálový turnaj ještě nikdy nehrál! 

I přes velmi slušnou účast 45 hráčů vypadal hala občas spíš prázdná jak plná. 

…jen těžko si asi představíme, že např. v Dánsku jsou běžné turnaje o účasti několik set hráčů, které se hrávají v 5 halách (12–16 kurtů) ve vzdálenosti do 10 km…. Neuvěřitelné, že? 

Měli jsme určité obavy o kvalitu a množství míčků, ale ukázali se jako zbytečné. Pro větší pohodu jsme zvýšili limit z 1 na 2 míčky na zápas. 

Challenge 2 od japonské zn. Kumpoo je sice v kvalitě o stupeň níž než u nás prodávaný Challenge 1, ale ve zkrácených setech uspěl. Na další turnaj (Brno 19.4.) je ještě napaříme, ať uděláme opravdu max pro jejich kvalitu. 

Bude-li však potřeba, vyzkoušíme i další značky. 

Nejvíc nás všechny asi mrzí právě to nevyužití kapacity kurtů a úpravy herního systému. Bereme to jako daň za 1.turnaj roku, navíc i posílený organizační tým se prostě sehrává. I přes to však věříme, že si všichni do sytosti zahráli, seznámili se s novými lidmi, zkrátka užili si badminton. 

Vždy nás moc těší, že vedle „stálic“ seriálu, se pokaždé objeví i noví hráči z nových regionů. Tentokrát např. z Popradu. Škoda, že to nakonec nevyšlo partě z Olomouce, Lanškrounu, Šumperku a Vídně.  Přijeli ale noví účastníci z Bratislavy a logicky i z Trenčína a okolí. 

Výsledky

Kategorii mix (4 kola švýcar+play off) na konec ovládla dvojce Zavadil – Purdešová, ale viděli jsme tady neuvěřitelné zápasy.Hodně uznale mluvil účastníci o dvojici Novodomec- Antošková (Zvolen), která se za poslední rok velmi výkonnostně posunula. Blahopřejeme! Potvrdili to i svými výkony obou v singlu. 

Singl mužů (4 kola švýcar+ play off) vybojoval pro sebe opět Martin Schmied, ale bude to mít letos opět o trochu těžší – řada dalších hráčů bude jistě usilovat o jeho sesazení z „trůnu“, takže se máme na co těšit! 

V singlu žen (skupina každá s každou) se potkaly 3 velmi silné hráčky a rozhodně se bylo na co dívat! Především boj o 3.místo byl dramatický – rozhodlo až skóre! Vítězství si odváží dcera vítěze kategorie Masters Mira Lichance, Nikola. Blahopřejeme! 

V deblu žen (5 kol švýcar) se potvrzuje, že když spolu hrají Katka Šimáčková a Bára Purdešová, je velmi těžké je porazit. Děvčata, skvělý výkon! 

foto_trencin_badminton

A uvidíme, jaké dvojice přijedou do Brna (19.4.) bojovat o váš „skalp“ ))! 

Debl mužů (4 kola švýcar+playoff) je vždy velmi vypjatá kategorie, na kterou se všichni muži vždy velmi těší. A na kurtech je to pak i vidět.Zpočátku to vypadalo, že dvojice Darek Nahrebecki-Adrian Hundhausen přece jen zvítězí, ale tradiční dvojice z Chropyně, Schmied-Zavadil byla proti. Aspoň pro tentokrát. Jsme přesvědčeni, že v Brně nás čekají zajímavé odvety! 

Moc si vážíme našich partnerů:

Aminostar, který se staral o náš pitná režim a seznámil nás se svým portfoliem špičkových výrobků na podporu výkonu a regenerace. 

Axe, Rexona, kteří již tradičně pečují o naši osobní hygienu! 

Skvělou myšlenkou, která se moc líbila, byla tombola o hodnotné badmintonové ceny (raketa Voltric, funkční trika, sportovní souprava)! 

19.4. pokračuje seriál EBT v Brně na hale Sprint turnajem Brněnské jaro. Brzy zveřejníme propozice s pozvánkou. 

Detailní výsledky turnaje jsou ve složce ke stažení zde

Fotky najdete zde.  Další info na FB a webu EBT 

Organizační tým

Helga, Katka, Darek, Vlado, Zdeněk, Petr 

≡ Zanechte vzkaz