badminton je badec.cz


Nejlepší Evropan v životní formě


jan_indonesia_open

Nic než slova chvály míří na adresu nejlepšího hráče dvouhry mužů v Evropě, Jana Ø Jørgensena (na fotce © BADMINTONPHOTO). Ten dnes vyhrál finále turnaje Superserie Indonesia Open 2014. Měl neuvěřitelně těžkou cestu ke zlatu, musel porazit 5 top světových hráčů, všechny z Asie.

V prvním kole si poradil s Japoncem Ueda (25. hráč světa). V druhém kole porazil Malajce Latifa, který se prokousal výborným výkonem z kvalifikace, poté  v prvním kole přehrál favorita z Japonska Momota a balit kufry ho poslal až Jan.

Ve čtvrtfinále přehrál aktuálně nejlepšího Korejce Wan Ho Son (7. hráč světa)

V semifinále na něho nastoupil soupeř z jiné planety – aktuálně světová dvojka, Číňan Long Chen o kterém se hovoří jako o nástupci Lin Dana a trumfu Číny na příští OH. Doposud s ním Jan 5× prohrál a zde se mu podařilo poprvé v kariéře vyhrát! Ve finále se poté utkal s Japoncem Tagem – světovou čtyřkou. Toho turnaj zastihl rovněž v životní formě, jelikož v semifinále vyprovodil světovou jedničku Lee Chong Weie. Jan Ø Jørgensen ovšem dotáhl vítěznou šňůru do konce, Tago se musel spokojit s druhým místem, během finále nevěděl co vymyslet,  nic nestačilo na skvěle hrajícího elitního evropského singlisty!  Musíme uvést, že všechny výše zmíněné zápasy vyhrál Jan na dva sety, na turnaji neztratil jediný set. I když některé sety byly těsné, nedošlo ani jednou na prodloužení a 21. bod vždy zakončila raketa dánského mistra. Jan je opravdu ve skvělé formě, na minulém turnaji porazil i Lin Dana a celá Asie už muže začít přemýšlet, jak tohoto borce porazit, jelikož se kvapem blíží mistrovství světa, které se letos uskuteční v Dánsku.

Doporučujeme shlédnout fotogalérii z tohoto finále! Přehled všech vítězů turnaje najdete zde, Evropa urvala výhru i v mixu, opět díky Dánsku!

≡ Zanechte vzkaz