badminton je badec.cz


Naše nejlepší deblová dvojice končí

kopriva_brothersBadminton přináší i méně veselé informace. Bratři Kopřivové, kteří spolu hráli posledních několik let čtyřhru mužů na špičkové úrovni a dokázali se prosadit i v zahraničí, oznámili ukončení deblové kariéry, informaci přinesl jejich web, článek si můžete přečíst zde. Důvodem je nedostatek finančních prostředků na objíždění světových turnajů.  Přejeme hodně štěstí v jejich dalším působení v badmintonu a pokud tento článek čte nějaký movitý fanoušek badmintonu a není mu lhostejný osud této nadějné dvojice, třeba se dá udělat něco i „za 5 minut 12“.

Dovolujeme si citovat závěr článku z jejich webu, který bohužel vystihuje jak tvrdý chleba mají závodní hráči badmintonu, kteří se chtějí tímto sportem živit.

".......Náš sen o kariéře mezinárodně úspěšných deblistů vzdáváme ve věku, kdy bychom naopak měli začít prodávat léta tvrdého tréninku a dlouho získávaných zkušeností. Stejně staří deblisté v jiných zemích mají před sebou ty nejlepší badmintonové roky.

Bez finančních prostředků není možné udržet výkonnost na úrovni, která umožňuje mezinárodní úspěchy.

Neloučíme se úplně, možná ještě odehrajeme pár nejlevnějších turnajích, vzdáváme se ale našeho snu o profesionální kariéře deblových specialistů. Už se nikam štvát nebudeme.

Děkujeme všem, kteří nás osobně i na dálku podporovali, budeme na ta léta vzpomínat rádi. Děkujeme všem příznivcům, kteří nám drželi palce. Naše webové stránky budou do týdne zrušeny.

Tomáš a Ondřej Kopřivovi"

One Response to “Naše nejlepší deblová dvojice končí”

  1. Míla S. Says:

    Ahoj kluci. Měl jsem to štěstí, že jsem Vás několikrát viděl trénovat na vedlejším kurtu na Montasu v HK. Navíc můj kolega z práce s Vámi hraje v jednom týmu, tak jsem se vždycky zajímal, jak se Vám daří a fandil Vám. Tohle oznámení mě včera dostalo. Je to velká škoda, že musíte skončit.

≡ Zanechte vzkaz