badminton je badec.cz


Kuba Bitman uvedl k vítězství na Slovak Open

Jakub Bitman pro badec.czJakub Bitman na svém webu komentuje zajímavý vstup do sezóny, kde nechyběl propadák na prvním turnaji, zranění a následně vítězství – první v kariéře na mezinárodní akci, článek přinášíme zde:

Události posledních dvou týdnů jsou jsou jak na houpačce. Po úvodním turnaji sezony, který mi absolutně nevyšel, přišlo zranění levého kolena a následné skvělé výsledky na Slovak Open!

První turnaj se konal v polském městečku Lubin. Na své zápasy jsem se těšil, byl jsem rád, že si po dlouhé době znovu zahraji soutěžní zápas. Bohužel již od samého začátku se mi nedařilo skoro nic. Pohyboval jsem se velmi pomalu, udělal jsem spoustu zbytečných chyb a nemohl jsem tak ani pomyslet na vítězství proti ruskému soupeři Nikita Khakimovovi. Ani v mixu s Bětkou se nám nedařilo zahrát to, co jsme natrénovali během léta. Soupeře jsme měli úplně ty nejtěžší – pozdější vítěze Ellis/Wallwork z Anglie. Oba hráči patří do úzké evropské špičky…

Následovalo zranění levého kolene, které jsem si pravděpodobně přivodil již v Polsku. Snažil jsem se narychlo dostat do rukou fyzioterapeuta, který mi koleno silně zatejpoval, abych mohl na další turnaj do Prešova alespoň odjet a zkusit, jestli to půjde. Ačkoliv jsme v mixu byli nasazeni jako pár č.1, ambice jsem si veliké nedával a myšlenky byly takové, že pokud mi to noha nedovolí, utkání raději skrečuji.

Do všech zápasů jsem tak nastupoval s klidnou hlavou, bez většího tlaku na sebe samotného a to se vyplatilo. Pohybově velmi úspornou, ale takticky dobře zvládnutou hrou jsem se dokázal probojovat poprvé v životě na turnaji Badminton Europe Circuit ve dvouhře do finále!!! V tom jsem po v půlce druhé sady svému soupeři Utrošovi ze Slovinska vzdal, jelikož jsem veděl, že v současném zdravotním stavu ho nedokážu ani potrápit. Přesto je druhé místo naprosto vynikajícím výsledkem!!!

V mixu s Bětkou se nám podařilo jak v semifinále tak ve finále po tragických prvních setech zápasy otočit a připsat si naše první společné turnajové vítězství na mezinárodním turnaji! Naše hra rozhodně nebyla nikterak dobrá, ale důležité výměny a koncovky zápasů se nám podařilo zvládnout na výbornou. Příště si však musíme dát pozor na to, abychom se podobným výpadkům vyhnuli.

Celý turnaj jsem odehrál s prášky utišující bolest a silným tejpingem na levém koleni. Měl jsem štěstí, že se mi až do nedělních finále dařilo vyhýbat se nějakým nepříjemným pohybům, které by bolest jen zvětšovaly. Poté, co jsem vzdal finále dvouhry jsem byl velice rád, že turnaj končí a už nemusím nastoupit k dalšímu utkání.

Dnes ráno jsem se ihned vydal k ortopedovi, který naštěstí vyloučil poranění vazů či menisku, přesto jsem však dostal kortikoidovou injekci a bylo mi doporučeno zhruba na týden vysadit z plného tréninkové zatížení. Jestli odjedu na další turnaj do Belgie se tedy rozhodnu až v ten nejzazší možný moment. odkaz:Výsledky Slovak Open.
Zdraví
Jakub Bitman

≡ Zanechte vzkaz