badminton je badec.cz

Komentář Ládi Vorla k zápasu Jehnice- Český Krumlov

Ladislav Vorel nám zaslal trenérský komentář k prvnímu zápasu jeho družstva v 1. lize. Článek je k přečtení kliknutím zde:

Družstvo TJ Sokol Jehnice nastoupilo v domácím prostředí proti dlouholetému účastníku nejvyšší soutěže družstvu SKB Český Krumlov. Domácí poprvé bez mistryně ČR a účastnice OH v Pekingu Kristiny Ludíkové – hostuje tuto sezonu v Dánsku, dále bez nemocného Mariana Smerka a chyběl i Milan Ludík, který startuje s reprezentačním družstvem na Mistrovství světa juniorů v Indii. Družstvo doplnil nadějný junior Ondřej Král a po roční pauze se vrátil bojovník Michal Weinbrenner. Kristinu nahradila slovenská hráčka Radka Halušicová. Před zápasem jsme věřili v remízu. Po velmi dobrém výkonu všech hráčů jsme porazili Český Krumlov 6 – 2. Body získali mixu Weinbrenner – Halušicová, muži vyhráli oba debly. Závada – Bernacik porazili dvojici Kohoutek – Domin a Weinbrenner – Král dvojici Sluka – Hnilička. V singlu žen Martina Vacková porazila Štěpánku Vazačovou spolu s Radkou Halušicovou zvítězili rovněž v deblu. Vlado Závada suverenním způsobem smetl Vaclava Domina. Standa Bernacik po vyrovnaném zápase prohrál se Stanislavem Kohoutkem. Ondra Král ve svém debutu v první lize smolně prohrál první set 20:22. Druhý set rovněž v koncovce nezvládl. Jeho zápasy jsou určitě velkou školou a hlavně dobrou investicí do budoucna. Jsem rád , že jsme úvodní zápas dotáhli do vítězného konce a věřím, že i bez Kristiny se porveme o postup do play off a bitvu o medaile.

Ladislav Vorel, trenér družstva Sokol Jehnice a reprezentační trenér ČR.