badminton je badec.cz


Jak dopadly nepoctivé Korejky?

badminton je badec.czZajímá Vás osud nepoctivých Korejek, které na OH 2012 v Londýně taktizovaly spolu s Číňankami moc okatě a předváděly badminton s jasným cílem prohrát a vyhnout se favoritům turnaje. Z OH 2012 byly obratem vyloučeny a pakovaly se s ostudou domů. Tam nezůstal jejich čin bez povšimnutí

Dle publikovaných informací hráčky Kim Min Jung, Ha Jung Eun, Kim Ha Na, Jung Kyung Eun spolu s hlavním trenérem výpravy Sung Han Kook a trenérem ženského deblu Kim Moon Soo mají dle rozhodnutí BKA – Korejské badmintonové asociace následující tresty: hráčky mají  roční trest vyřazení z Národního týmu a půlroční trest zákazu startu na domácích událostech a rovněž veškeré mezinárodní starty (původně jim hrozil dvouletý trest zákazu startu).  Trenéři, jak to tak už bývá i v jiných sportech, „Za vše může trenér“, i tady to tak dopadlo. Trenérům bylo vyhrožováno dokonce doživotním zákazem činnosti, ale tento trest byl zmírněn na 4 leté vyřazení z pozice trenérů národního týmu.

Z Korei pochází i velmi zajímavá ukázka (Korea Open 2008), kdy čarový rozhodčí, zřejmě ve snaze nadržet domácím, ukazuje půlmetrový out jako dobrý míč, jeho verdikt změnil naštěstí hlavní rozhodčí.

≡ Zanechte vzkaz