badminton je badec.cz


Info o novince Yonex a novém rychlostím rekordu

uvod_yonexPro ty z Vás, kteří smečují a každým úderem se snaží zakončit výměnu, mají rádi tuhé rámy a jsou hodně pokročilí (dokáží přesně hrát sweet spotem – tj. optimální úderovou plochou rakety) firma Yonex vyvinula optimální model badmintonové rakety. S tímto kouskem byl pokořen dosavadní rychlostí rekord Fu Haifenga a to z původních 332 km/h na 421 km/hod. Badminton tak potvrdil, že je jednoznačně nejrychlejším raketovým sportem a i tenisté s nejrychlejším podáním mohou jen tiše závidět (V tenisu drží rekord Američan Andy Roddick, který při podání dosáhl rychlosti 246 km/h). Nám se tato raketa dostala do ruky, měli jsme ji možnost vyzkoušet na kurtu. Jak vznikl rychlostní rekord a jak se nám raketa líbila, najdete zde: 

Nejtvrdším smečařem na světě je malajský čtyřhrový specialista Tan Boon Heong. Malajský hráč se zjevně nespecializuje jen na nejrychlejší badmintonovou disciplínu, ale i na pořádnou ránu – nový světový rekord má hodnotu 421km/h! Připomeňme, že ještě do září byla absolutní rychlost spojována se jménem čínského hráče Fu Haifenga a rychlostním údajem 332 km/h. Potom však rekord z roku 2005 zlomil japonský deblista Naoki Kawamae, který zasmečoval rychlostí 414 km/h. A krátce na to, před uznáním nového rekordu, při testování rakety ArcSaber Z-Slash skupina indonéských a malajských hráčů zkoušela své štěstí. A nebyli to hráči jen tak ledajací – Markis Kido (olympijský vítěz a mistr světa ve čtyřhře), Nova Widianto (trojnásobný mistr světa ve smíšené čtyřhře), Koo Kien Keat (několikanásobný medailista z mistrovství světa). Nejlepší výkon ale předvedl nedávný první hráč světového žebříčku ve čtyřhře mužů, dvaadvacetiletý rodák z malajského Alor Setaru Tan Boon Heongzslash_badec-cz

Badmintonová raketa Yonex Arcsaber Z-Slash je hodně tuhá, pozor u mírně pokročilých hráčů, při nepřesném zahrání mič ztratí rychlost. Má vlastnosti podobné modelu arcsaber 10, ale na rozdíl od tohoto modelu ma trochu užší hlavu, aby se veškerá síla soustředila do optimálního bodu. Pokud jste utočný hráč a máte přesnou techniku, raketa Vám výrazně pomůže v rychlosti, v útoku, smeče jsou téměř nechytatelné.

Pokud již hrajete s Yonex Arcsaber 10, jste spokojeni a hledáte podobnou raketu, Yonex Arcsaber Z-Shlash je tím pravým modelem. Při velmi podobné ceně doporučujeme zvolit právě nový model Z-Slash na úkor modelu Yonex Arcsaber 10. Ideální výplet je typ Yonex BG 80, který díky elasticitě umožňuje podtržení útočných vlastností rámu. Vyšší napnutí strun je doporučené k útočné hře. Design rakety je zajímavý, vše je velmi kvalitně zpracováno. Raketa je vyvážena na střed a má prodlouženou délku. Raketu nám zapůjčili ze sportprotebe.cz, kde ji i odborně vypletli. Pokud Vás tato raketa oslovila, je možnost si ji v Brně v Yonex Badminton aréně i zdarma vyzkoušet, prosím pro domluvu kontaktujte správce haly: ladislav.vorel@centrum.cz. Garantovaný odkaz na zakoupení rakety s odborným vypletením na stroji Yonex najdete kliknutím zde: http://www.sportprotebe.cz/…z-slash.html Varujeme proti zakoupení přes inzerát nebo aukční web, kde se prodávají padělky top modelů Yonex (zdařile přestříkaný, levný grafitový rám v designu TOP modelu)

≡ Zanechte vzkaz