badminton je badec.cz

Družstvo FSpS MU vybojovalo na MČR družstev žáků 3.místo

15095509_10207784862604982_2595217640565148347_n

Karel Reichman poslal na badec.cz pochvalu pro družstvo žáků FSpS MU Brno: O víkendu 11.-13.11 2016 proběhlo MČR družstev žáků. Na toto mistrovství se probojovalo družstvo FSpS MU Brno. Družstvo odjelo na tento šampionát jako černý kůň soutěže. Pod vedením Standy Bernacika vyhrálo v sobotu svoji skupinu, kdy dokázalo porazit všechny družstva včetně Českého Krumlova.
Neděle již patřila semifinálovým zápasům, kdy na rozdíl od předešlého systému hrál první z jedné skupiny s druhým ze skupiny druhé a naopak. Vítězové se utkali o první místo a poražení o místo třetí. Naše družstvo prohrálo s pozdějším vítězem mistrovství a tím pádem i s Mistrem republiky Pardubicemi a rozdalo si to o třetí místo s domácím Krumlovem Domácí zamíchali se sestavou a tak se zápas vyvíjel lépe pro ně.
Za stavu 3:0 pro Krumlov již našemu vítězství věřil málokdo. Nastoupily ale děvčata Adéla Chadimová a poté Mariana Poláková, vyhráli svoje dvouhry a čekalo se jak dopadne čtyřhra chlapců. Kluci se postarali o drama až do konce, kdy po prvním jednoznačném setu dovolili soupeři vyrovnat. Třetí set byl nesmírně dramatický až do úplného konce, ve kterém Martin Dostál společně s Jakubem Reichmanem porazili Českokrumlovskou dvojici 22:20 a tím i celý zápas a srovnávají na 3:3.
Souběžně na druhém kurtu běžel zápas našich děvčat a to o vítězství v celém utkání. Adéla Chadimová společně s Marianou Polákovou nepřipustili žádné drama a hladce zvítězili 2:0 a zajistili nám celkové 3. místo.