badminton je badec.cz


Vánoční rozhovor s Adamem Mendrekem

IMG_20181224_120415

Již je tradicí, že na Štědrý den Vám přinášíme rozhovor s Adamem Mendrekem. Adam se vrací z turnaje v Los Angeles a z letiště nám zaslal odpovědi na otázky. Adam přesedá v Dusseldorfu a následně míří již zpět domů, Vánoce stráví v Brně. Děkujeme Adame a držíme palce!

1) Jak hodnotíš svůj rok 2018 v osobním a profesním životě?

Rok 2018 hodnotím jako velký milník mé kariéry. Událo se toho hodně nejen v badmintonovém prostředí, ale také v osobním životě. V tom badmintonovém bych vyzdvihl premiérovou účast na ME 2018 (Huelva, Španělsko), 2 finálové účasti na turnajích okruhu IS a také konfrontace s nejlepšími hráči světa, jako např. ME 2018 s Viktorem Axelsenem, ME družstev 2018 s Marcem Zwieblerem nebo MS 2018 Shi Yuqim. V tom osobním životě, který bych spojil tak trochu i s profesním, bylo přestěhování do Německa, kde se připravuji s německým národním týmem. Šance se naskytla, když to člověk nejméně očekával a já jsem nesmírně rád, že jsem tuto výzvu přijal a jel do “neznámého prostředí". Jsem přesvědčený, že aktuální místo a příprava je ta, která mě posouvá dopředu, blíže k mému snu.

Co byl pro tebe největší zážitek v roce 2018? Pokud nějaký zásadní byl?

Ano, rozhodně jsem měl! Bylo to mé druhé MS, které se tento rok konalo v čínském Nankingu. V prvním kole jsem se střetl s čínskou jedničkou a pozdějším finalistou, Shi Yuqim. Nejen samotná atmosféra na centrálním kurtě č.1, kde v den našeho zápasu bylo v hale přes 5.000 lidí, ale také samotná hra. Navíc se mi povedla jedna výměna, která se stala pro mě osobně takovou “legendární” . Dokonce se dostala i do 5. nejlepších výměn celého šampionátu :) Třešničkou na dortu bylo pak “rozpoznání” mé osoby na letišti v Nankingu čínskými obyvateli, kteří se chtěli fotit a podepsat, jelikož náš zápas byl živě na stanici CCTV.

Co je tvůj cíl pro rok 2019?

Jednu z věcí, které jsem si uvědomil zde v Německu je, že mé cíle/sny si nechám pro sebe. Je to něco, co motivuje mě do každodenní práce. Vždy se najde někdo, kdo Vám bude ten sen/cíl chtít vzít, zpochybnit. Já se chci soustředit jen na to, co je pro mě osobně důležité. Na poctivou každodenní práci, která se mění v dlohodobý proces/cestu. Pokorně příjmout vše, co přijde a jít si za svým snem. Investovat energii do věcí, které mi mohou pomoci dosáhnout toho nejlepšího Adama, který pak bude bojovat na kurtě.

Máš během svátků pauzu od badmintonu?

Ano, posledním turnajem bylo Yonex K&D Graphics International Challenge v Los Angeles. Po skončení na turnaji mám 1 týden úplného volna. Od 26.12 mi začne kondiční příprava a od 3.1.2019 již zpátky v procesu v Německu. Čeká mě pak zase dlouhé tréninkové období.

Kapr, nebo řízek?

Řížek! :)

Co bys rád vzkázal těm, kteří ti drží palce a fandí ti?

Chtěl bych popřát všem fanouškům a příznivcům badmintonu, čtenářům badec.cz, aby prožili klidné a krásné vánoční svátky. No a v novém roce jen to nej! Taktéž bych rád poděkoval za jejich podporu jim a také svým partnerům a sponzorům, díky kterým mohu vykonávat to, co jsem si vždy přál. Z brněnských partnerů pak hlavně firmám Česko katalog s.r.o. včele s Karlem Pechou, Zoner a Akuna.

adam_pf_2019

≡ Zanechte vzkaz