badminton je badec.cz

Adam se z Peru vrací s plackou na krku!

adam_mendrekAdam Mendrek výborně zabojoval v Peru! Na turnaji kategorie International Challenge s dotací 20 000 dolarů došla česká dvojka singlu mužů až do semifinále a do žebříčku si tak připíše 2800 bodů.

Adam prošel lehce prvním kolem – Rodolfo Ramirez z Guatemaly k zápasu nenastoupil. V druhém kole čekal Adama domácí hráč Bruno Barrueto Deza. Adam ho smetl z kurtu za pár minut: 21:8 a 21:10. Mezi nejlepších osm hráčů turnaje se Adam probojoval výhrou nad nadějným brazilcem Fabriciem Fariasem 21:13 a 21:15.

V semifinále se na Adama postavila italská jednička a 100. hráč světa Rosario Maddaloni. Vyrovnaný zápas se táhl až do koncovky třetího setu a skončil výhrou Itala: 19:21, 21:18 a 15:21. I tak je bronz výborným výsledkem a Adama posune výrazně světovým žebříčkem. Gratulace!