badminton je badec.cz


Adam Mendrek v Dánsku

Adam Mendrek badec.czAdam, stejně jako loni absolvuje 5 týdenní herní přípravu před následující sezónou v Dánsku. Poslal nám zážitky z tohoto tréninkového pobytu. Děkujeme a držíme palce, ať se daří! Článek je zde: Dne 12. srpna jsem dorazil do dánské badmintonové akademie, která je v krásném městě Odense. Po ubytování a troše odpočinku jsem se už v neděli večer nemohl dočkat na pondělní ranní trénink. Vstával jsem v 8:00, trénink začínal v 9:30, hurá na to…

Do haly se z našeho bytu chodí pěšky, cesta zabere asi 15 minut. Přijel jsem do období, kde trénujeme obranu zadního forhendu a backhandu, hrajeme obraný drop a klír. Hodně používame power training (s težkými raketami), kde jeden nahrává do zadních rohů deset míčů a druhý nejprve odehraje s težkou raketou a další série je s normální raketou. Po tomto tréninku děláme útok dvou nebo až tří hráčů na jednoho! Je to velmi náročné, hra je strašně rychlá a není čas něco vymýšlet. Tyto cvičení děláme pravidelně v pondělí a ve středu.. 

adam_odense

(Adam u vstupu do OBK – Ostende Badminton Klub)

V úterý a ve čtvrtek děláme pohyb do zadních rohů a důraz je kladen na správné načasování obrany smeče a návratu do středu kurtu po odehrání obraného úderu. Záleží na tom, jestli jsem pod tlakem, nebo mám čas a můžu se vrátit doprostřed chůzí. Ale i v úterky a ve čtvrtky děláme obranu dva na jednoho. Ve čtvrtek máme po odrazovém tréninku hodinu individuální techniku, to stejné je v pátek večer. Tam trénují útočné údery ze zadní části kurtu (sekané údery, ostré dropy, klíry a závěrem křížné údery a smeče po lajně). Tady je čas na zlepšení v úderech a získání jistoty, a tu pomale začínám cítit.

Pak jsou tady dny, kdy máme opravdu náročné tréninky. Většinou je to jeden v týdnu, a nebo jako tento týden, jsou to dokonce dva. Jmenují se multi-shuttle, kde jeden druhému hráči nastřeluje míče celou hodinu a poté druhý tomu prvnímu. Je to opravdu náročené, v multi-shuttle je obsaženo všechno (obrana, útok, zklepávání na síti, obrana do stran, smeče ). Takhle tady utekly mé první dva týdny…

První týden jsem se moc necítil dobře po tréninku, nebyl jsem spokojený se svým výkonem, ale od začátku druhého týdne cítím, že to přichází! Obrana celého kurtu je lehčí, dále jistota úderů je vetší (nebojím se riskovat ) a to mám za sebou teprve dva týdny tréninku, a před sebou další tři! Moc se na ty tréninky těším a věřím, že na novou sezónu budu připravený jak nejlépe to jde!

Ještě pro zajímavost: Měl jsem tu čest (a pořád mám ..) být na tréninku s jedním z nejlepších světových hráčů Joachimem Perssonem z Dánska. Fotku z mobilu přikládám (pod článkem).

Pozdravuji z deštivého Odense čtenáře badec.cz!

Adam Mendrek

joachim_badec_cz

≡ Zanechte vzkaz