badminton je badec.cz


Adam Mendrek již v pátek v akci ve svém městě!


adam_2018_photo_phelan

Již ve čtvrtek 27.9. 2018 startuje v Brně LI-NING Czech Badminton Open 2018. Jedním z hráčů, kteří se na turnaj těší nejvíc je Adam Mendrek. Hraje se v jeho městě, kde vyrůstal a trénoval, bydlí 2 km od haly, nikdy na turnaji nechyběl. Jako malý kluk obdivoval hráče z hlediště, teď poslední roky je v jejich pozici. Adam dnes přiletěl do Brna z Německa a hned nám odpověděl na pár otázek:

1) V čem cítíš největší zlepšení za dobu, kterou trénuješ s německým národním týmem?

Do Mülheimu jsem se již kompletně přestěhoval počátkem srpna 2018. Od té doby jsem taktéž podstoupil konzistentní přípravu. Nebudu vyzdvihovat jednu konkrétní silnou stránku, ale celou hru, která se každým tréninkem zlepšuje a kvalita zvyšuje. A to především díky vysokému tempu hry/cvičením, které na tréninkových jednotkách děláme.

2) Cítíš pokrok na kurtu, máš víc času na úder, jistotu, věříš si víc?

Jednoznačně ano! Nejen, že díky zmíněnému tempu ve výměnách mám o něco více času na údery, ale už se nebojím zapojovat do hry překvapivé prvky, na které klademe poslední dobou v tréninkách velký důraz. Ty mi v mé předešlé hře chyběly. Moje hra byla stereotyp. Teď si troufnu říci, že více chápu, co znamená změna tempa hry a že se výměna musí prvně rozehrát, ne hrát na 3 údery. Avšak, stále se učím, jak správně skládat údery, aby na sebe navazovaly. Abych byl o krok napřed před soupeřem.

3) Poslední 3 turnaje jsi hrál se soupeři z TOP 50, jak jsi se na kurtě cítil?

Ano, poslední 3 turnaje, což byly MS 2018, Barcelona Masters a Belgian International jsem hrál proti hráčům z TOP 50. Nejprve Shi Yuqi, následně Angličan Toby Penty a poslední konfrontace proti Pablo Abianovi ze Španělska. Všechny 3 zápasy mi postupně ukazovaly, co se v mé hře mění, zlepšuje. Prohry mě netěší, ale jsou to prohry na jiném levelu. S hráči, kteří patří do užší špičky. Poslední zápas proti Španělovi byl z mého, i trenérského pohledu dobrý! Předvedl jsem hru, která má šanci na tomto poli. Výsledek 18/21 a 16/21 nasvědčuje tomu, že práce jde správným směrem. Pevně věřím, že je otázka času, kdy se mi povede porazit hráče z TOP 50. Chce to mít stále víru a hlavně nepolevit a každý den poctivě a tvrdě makat, pracovat.

4) Jak se těšíš na LI-NING Czech Badminton Open 2018 v tvém domácím městě?

Upřímně? Czech Open je pro mě nejoblíbenější turnaj na okruhu. Ano, hraje se v mém domácím městě, Brně, na které nedám dopustit. Těším se na to, až budu moci nastoupit na kurt v hale Vodova a bojovat o každý bod s kamarády/rodinou a hlavně brněnskými diváky za zády! Hraji v pátek 28.9.2018 v 11:00, budu moc rád, když mě příjdete podpořit, nechám na kurtu, vše co umím! Vaši podporu za kurtem vnímám velmi pozitivně, dokáže mi přidat další sílu  i v těch nejtěžších zápasech.  Už se nemohu dočkat!

Ahoj všem čtenářům badec.cz!

Adam (photo Mark Phelan, badminton Europe)

≡ Zanechte vzkaz