badminton je badec.cz

Viktor Axelsen vítězem turnaje dospělých

viktor_axelsen_badec_czMladá hvězda badmintonového nebe Viktor Axelsen vyhrál tento víkend bez ztráty setu turnaj Cyprus International 2010 turnaj s dotaci 5000,– USD. Viktor se letos představil i v Brně na MMČR, kde mu stop dal pozdější finalista Scott Evans. Tento hráč dokázal to, co se doposud nepodařilo žádnému Evropanovi. Viktor L. Axelsen (16), dánský badmintonista, porazil na mistrovství světa juniorů 2010 v mexické Guadalajaře všechny soupeře a získal zlatou medaili. Hovoří se o něm jako o nástupci Petera  Gadeho a velké naději evropského badmintonu v silné konkurenci asijských hráčů. Zaznívají i názory odborníků, že se jedná o možného budoucího mistra světa dospělých. Tento mladý hráč začíná jezdit po mezinárodních turnajích dospělých a stává se obávaným hráčem pro většinu seniorů. Viktorovu cestu k vítězství na Kypru si můžete prohlédnout zde.