badminton je badec.cz

Reportáž z turnaje série Victor Badminton Tour

klara_svobodova_badminton2V sobotu 28.5.2011 se ve slovenské Ilavě konal další díl prestižní série turnajů Victor Badminton Tour. Bohužel ve stejný den jak Mistrovství Brna, ale i tak se řada brněnských hráčů na Slovensko vypravila. Hrálo se v 5 kurtové hale a konkurence byla velmi kvalitní. Sešlo se celkem 48 hráčů. Nechyběla účast druhé české ligy a první slovenské. Pro účastníky bylo zajištěno během dne i kvalitní občerstvení a po vyhlášení výsledků raut. Takže nad pivečkem a kouskem vepřového se probraly težké odehrané zápasy celého dne. Jak to celé dopadlo a fotky z turnaje najdete zde:

Přehled vítězů:

MS40 – kategorie singl muži nad 40let  se stala kořistí Zdeňka Valáška, který v pěkném finále přehrál Stana Kurimaie.

valasek_badminton
  1. Zdeněk VALAŠEK (Prešov)
  2. Stanislav KURIMAI (Prešov)
  3. Pavel HRDINA (Šumperk)

MS – Vítězství jde do Brna, slušně obsazená kategorie, Tomáš porazil ve finále Lukáše Ploška a cestou na trůn poslal řadu kvalitních hráčů do oprav.

splichal_badminton
  1. Tomáš ŠPLÍCHAL (Brno)
  2. Lukáš PLOŠEK (Brno)
  3. Lukáš TLUSTÝ (Osík)

MD – napínavé zapasy v našlapané kategorii deblu mužů, nejvíce asi semifinále, kdy pozdější vítězové museli odvrátit i jeden matchball, ovšem finále už zvládli bez větších problémů. Vítězství opět do Brna.

debl_badminton_ilava
  1. Marek MATULA – Lukáš PLOŠEK (Brno)
  2. Martin SCHMIED – Petr ZAVADIL (Chropyně)
  3. Tomáš PREK (Brno) – Michal STAROSTA (Trenčín)

WS – překvapení turnaje, kategorii singl ženy vyhrála drobná a rychlá hráčka z Košic Katka, když ve finále porazila Radku Fojtlovou z Brna.

zeny_singl_badminton
  1. Katka ŠARIŠČANOVÁ (Košice)
  2. Radka FOJTLOVÁ (Brno)
  3. Ľuba HANZUŠOVÁ (Košice)

WD – tradiční a velmi silná dvojice nedala šanci soupeřkám a pohlídala si vítězství.

kamila_radka_badminton
  1. Radka FOJTLOVÁ – Kamila POSPÍŠILOVÁ (Brno)
  2. Petra KORPOVÁ – Katka ŠARIŠČANOVÁ (Košice)
  3. Pavlína HLAVÁČKOVÁ – Petra PŘÍNOSILOVÁ (Brno)

XD - zajímavé výsledky v mixu, původní favorité Kamila Pospíšilová a Tomáš Voves lehli v semifinále a nepodařilo se jim už z oprav dostat se na bednu. Kategorie plná třísetových bitev a velmi napínavých výměn.

starosta_fojtlova
  1. Michal STAROSTA (Trenčín) – Radka FOJTLOVÁ (Brno)
  2. Marek MATULA – Klára SVOBODOVÁ (Brno)
  3. Tomáš PREK – Pavlína HLAVÁČKOVÁ (Brno)

Fotky z turnaje od Tomáše Šplíchala si zobrazíte kliknutím zde. Děkujeme všem za účast a další turnaj serie Victor Badminton Tour proběhne 18.6.2011 v Ko­šicích, více informací přineseme na badec.cz