badminton je badec.cz


VBT – KBT – VT jak je to ?

IKONA_BADMINTON_2 Vážení přátelé, badmintonisté, jistě jste v posledních týdnech zaznamenali zajímavé dění kolem populárního seriálu Victor Badminton Tour, který jsme byli zvyklý celá léta registrovat jako VBT. Tento seriál vznikl v roce 2007 propojením několika samostatných turnajů, sjednocením herního systému a vytvořením 6-ti členného organizačního týmu v sestavě: Robo Eliáš (Prešov, SK), Stano Kurimai (Prešov, SK), Milan Purdeš (Košice, SK), Karel Reichman (V. Pavlovice, ČR), Petr Komarovský (Brno, ČR). Hlavním partnerem seriálu se tehdy stala značka Victor – slovenské zastoupení, reprezentovaná Ivanem Kovalovským a proto se název seriálu rozšířil i o slovo Victor, tedy Victor Badminton Tour (VBT). Za celé ty 4 roky (2008–11) jsme si zvykli na originální turnaje plné příjemné atmosféry, skvělých zápasů a rostoucí úrovně. Bylo to koneckonců vidět i na stoupajícím počtu účastníků.

Pokračování zde:

Tradiční místa konání jednotlivých turnajů VBT byla:
 – Velké Pavlovice / Hustopeče – Reichman Open
 – Brno – Brněnské jaro
 – Prešov – Prešov Open
 – Košice – Košice Open
 – nováčky byly turnaje v Trenčíně, Ilavě, Šuranech

Popularita seriálu přilákala logicky i zájem dalších partnerů. Na přelomu roku 2011–12 se organizátoři rozhodli přijmout nabídku japonské badmintonové značky Kumpoo.

A tady nastává první změna: Seriál Victor Badminton Tour mění hlavního partnera a název Kumpoo se dostává do názvu, tedy Kumpoo Badminton Tour – KBT.

Herní systém a pravidla však zůstávají stejná, navíc se seriál rozrůstá o další atraktivní lokalitu – Vídeň. To je skvělá novinka. Jistě se všichni těšíme na nové prostředí a účastníky z Rakouska!

Karel Reichman se rozhodl nepokračovat dál v tomto formátu a vytváří vlastní nový seriál. Jeho partnerem je značka Victor a název tohoto nového seriálu je tedy Victor Tour – VT.

Karel dává do vínku tomuto novému seriálu svůj historický turnaj Reichman Open (který patřil v rámci VBT mezi jedny z nejlepších turnajů) a svoje bohaté organizátorské zkušenosti.

Tento seriál si pro nás připravuje odlišný herní systém oproti původnímu (V) KBT a plánuje rovněž zaměřit se i na děti. Skvělá myšlenka, to vítáme!

Karel nám také potvrdil, že vedle turnaje v Hustopečích, budou VT turnaje v Brně, Jihlavě, Trenčíně a Bratislavě.

Takže, máme-li to shrnout.

… další nový seriál je tady, jmenuje se Victor Tour … !
 – KBT = tradice s novým partnerem
 – VT = novinka s tradičním organizátorem / partnerem

Karel Reichman, jako jeden z 6 organizátorů seriálu Victor Badminton Tour 2008–2011, tento seriál opouští a od letošního roku obohatí náš badmintonový kalendář o další samostatný seriál s názvem Victor Tour (VT).

Seriál Badminton Tour, který se do loňska jmenoval VBT, pokračuje dál v původním formátu a s původními 5 organizátory, ale s novým partnerem zn. Kumpoo – Kumpoo Badminton Tour (KBT).

Navíc pevně věříme, že si hráči z druhého břehu řek Moravy a Dyje díky KBT najdou rovněž cestu i na další turnaje pořádané u nás a na Slovensku.

Rysy VT:

 1. Herní systém – „švýcar“ min 5 kol v disciplíně
 2. Kategorie – každý turnaj jiné (single-mix, double-mix..)
 3. Extra – chystá se „něco“ pro děti! – 2.6.2012 Brno, 8.12.2012 Slovensko
 4. Turnaje (5) – 31.3.2012 Hus­topeče, 12.05.2012 Brno, 16.06.2012 Jihlava, Trenčín v jednání, 27.10.2012 Bra­tislava


Rysy KBT:

 1. Herní systém – „2 porážky“ a bodovací systém
 2. Kategorie – každý turnaj stejné (všechny oficiální + muži nad 40 let)
 3. Extra – ceny pro první 3 v kategorii (v hodnotách 300–100 EUR)
 4. Turnaje (6) – únor Prešov, duben Brno, květen Vídeň, červen Košice, září Ilava, listopad v jednání


Mohli bychom tedy s trochou nadsázky říct: Sbohem VBT = vítej KBT a VT

Máme radost s každé nové aktivity, která vede k rozvoji badmintonu a která nabízí nové příležitosti pro hráče všech úrovní a věku.

Je zároveň velmi potěšující registrovat rostoucí zájem i mezi organizátory, a to je výborné pro budoucnost badmintonu nejen na Jižní Moravě.

Přejeme KBT a VT (VBT) (Karel Reichman bude dle aktuálního telefonátu nazývat seriál turnajů jako Victor Badminton Tour, takže se můžete setkat v budoucnu i se zkratkou VBT) hodně úspěchů a oběma seriálům moc fandíme!

Váš badec.cz

9 Responses to “VBT – KBT – VT jak je to ?”

 1. Ricardo Says:

  Hola a už se ví jaké disciplíny se budou hrát na první VT v Hustopečích a je možno se někde přihlásit?
  RF

 2. Tomas Says:

  Karle at SE Ti s Victorem daří..... ja budu jezdit jen na ne a nejaky kumho nebo co to je se mižu.....TK

 3. Karel Reichman Says:

  Ahojte badmintonisti,A­bychom nemohli být označeni za parazity dovoluji si Vás požádat o strpení.Během víkendu dáme do provozu nové stránky VICTOR BADMINTON TOUR- VBT, kde budou základní informace o sledu turnajů.Registrace na první turnaj ,kterým budou hustopeče bude spuštěna asi koncem příštího týdnu.
  Karel Reichman a organizační tým VBT

 4. Karel Reichman Says:

  na prvním turnaji 31.3. budou hrány : dvouhra muži a dvouhra ženy a jako párová disciplína smíšená čtyřhra. Vše bude hráno švýcarem min na 5 kol v disciplíně.
  Karel

 5. Tomas Says:

  Tak to je moooooc dobra volba.......

 6. Ondra Says:

  Kombinace s mixem je podle me dost nestastna – vezmeme tradicni pomer muzu a zen: turnaje se zucastni napr. 40 muzu a 20 zen (sehnat zenskou byva problem – mineno na badminton :-) ). Z toho plyne, ze 20 muzu bude hrat jen singla a pak nebo predtim jen koukat na ostatni, jak hraji i mix? Chudaci. (asi je ten turnaj bude hodne bavit koukat na druhe jak hraji a oni ne)

 7. Ricardo Says:

  Tak to já už „vyrážím na lov“ – jenom koukat se mi taky nechce… :-)
  RF

 8. I.Kovalovský Says:

  Naozaj žasnem a nenachádzam slov nad zmýšľaním a konaním niektorým ľudí. Neskromne len dodám, že VICTOR bedminton tour žil, žije a bude žiť a bude ešte lepší ako bol doteraz. Všetci ste srdečne pozvaný. I.K.

 9. Blanka-hodinářka Says:

  Jediná šance pro chlapy,jak si dokonale zahrát:Musí si s sebou přívézt babu do mixu!

≡ Zanechte vzkaz