badminton je badec.cz


Turnaj veteránu v Brně

kuklendaHráči z Irska, Slovenska, Japonska, Finska, Vietnamu, Pakistanu a samozřejmě Česka (SKP Kometa Brno, BC Hamry nad Sázavou, Badminton Uherské Hradiště, Spartak PBS Brno, BC SmartLife Řečkovice, BC Badmen, SK Žíznivý papoušek Brno, BC Premiera, BAO Uherský Brod, Agrotec Hustopeče, SK Podolí, Orel Řečkovive, BC Sešlost, Badminton Přerov, BK Arion Praha, BC RSC Brno) se sešli v Brně, 12.9.2015, na Kuklenské, na 1. ročníku Veteránského turnaje, který pořádal oddíl SKP Kometa Brno RS badminton. Bez mála 60 hráčů se utkalo ve všech disciplínách a navíc kategorie dvouhry mužů byla rozdělena na registrované a neregistrované. Ostatní kategorie se hráli společně bez rozdělení. Hned od rána na všechny hráče čekala velká porce zápasů, která byla proložena občerstvením v prostorách haly, aby hráči vydrželi náročný turnaj. Jak to celé dopadlo, čtěte dále: 

IMG_5109

 

Systém turnaje byl v základních skupinách s následným play off v klasickém pavouku. Hrálo se na dva hrané sety do 15 bodů bez nastavení. Začalo se na rozehřátí singlíky a ty byly postupně doplňovány mixem. Závěr potom patřil oběma čtyřhrám.

Sílu zahraniční hráčů nejlépe dokumentovala zástupkyně země tisíce jezer Johanna Rajasärkkä (BC Badmen), která se dvěma zlatými medailemi stala nejúspěšnější účastníci, když se svoji parťačkou z BC Badmen Petrou Přerovskou dominovaly ženskému deblu a v mezinárodně složené dvojici společně s oddílovým parťákem Shoaibem Haiderem (BC Badmen) vyhráli i kategorii smíšené čtyřhry, kde jim až ve finále zle šlapala na paty domáci mixová dvojice Iris a Marian Blažkovi (SKP Kometa Brno). Pro třetí místo v mixu si do Brna přijela dvojice z Agrotec Hustopeče Halka Korábová s obrovským srdcařem a našim velkým kamarádem Jirkem Krejčiříkem. Když jsme už nakousli i ženský debl, tak na druhém místě skončila dvojice brněnských hráček Darina Wiesnerová a Hanka Nechvátalová (BC Premiera) , třetí místo vybojovaly domácí kometačky Iris Blažková a organizátorka turnaje a dodavatelka sladkých ale i slaných pochutin na rautový stůl, Hanka Pospíšilová. Vrátíme se však ještě o kousek zpět a to na singl mužů a žen. Mezi neregistrovanými si šel od počátku pro vítězství Jirka Slavíček (BC Sešlost), za ním se potom seskládali dva debloví a oddíloví parťáci Dušan Chvátal a Pavel Stránský (Orel Řečkovice). Když už jsme zmínili Dušana Chvátala, tak velkou výzvou pro organizátory byla náhoda kdy se v jedné disciplíně sejdou borci Dušan Chvátal a Dušan Nechvátal.

Singl žen a samostatná kategorie. Ráno výkřiky „singl nehraju“ a na konci dne zlatá medaile pro sympaťačku Hanku Nechvátalovou (BC Premiera), druhé místo pro neskutečně běhavou a stále se usmívajicí hráčku, jejiž rodištěm je daleké Japonsko – Haruno Boyce. Třetí místo a …. : „ses zbláznil !!! singla nedám! „ Hmm a dala , třetí místo pro Petru Přerovskou (BC Badmen). To borci byli naladěni hned na to porvat se o každý setík o každý míček. Zápasy se střídaly v rychlém sledu i když při tak velkém množství hráčů se boj o medaile protáhl až do odpoledne. Semifinále nemělo až zase tak překvapivé obsazení. Komeťáckou hegemonii narušil Emil Černý (SK Podolí) , který nakonec vybojoval bronz. O zlato si to rozdali Tomáš Šplíchal a Michal Říha. Michal si nakonec připsal cenné vítězství , kdy asi poprvé na turnajích svého oddílového parťáka porazil a radost z toho měl velikou. Velká gratulace, kdy ale Šplíchec z tohoto výsledku nebude chtít rozhodně udělat nějakou tradici.

Ve výčtu medailových umístění nám schází poslední disciplína a to mužský debl, kterým celý den vyvrcholil. Ve skupinách na sebe narazili už někteří favoriti a tak do play off šli z velice různých pozic. Pavouk však vše asi srovnal do předpokládaných kolejí a tak ve finále na sebe narazily dva páry, které si nedarovaly žádný míček a sledovali jsme nádherný badec. Domácí Mára Matula s parťákem a Milem Sáňkou dřeli o každý míček proti dvojici Petr Večerka – Zdeněk Zavadil (Badminton Přerov). Ve skupině jejich vzájemný souboj neměl vítěze a napínavá bitva to byla i ve finále. Zlato si na krk nakonec pověsili domácí, ale přerováci sklidili potlesk za velice dobrý výkon. Bronz pro singlové finalisty Říha – Šplíchal (SKP Kometa Brno).

Po marathonu zápasů bylo dobojováno a hráči zaslouženě odpočívali v klubovkách v zázemí haly. Padlo nějaké to pivko, s hradišťákama nějaký ten panáček, po škvarcích a řízkách se jen zaprášilo a turnaj byl u konce. Všem účastníkům děkujeme za účast na turnaji a za fair play hru, která je ale pro tuto kategorii snad samozřejmostí. Rád bych touto cestou ještě na dálku pozdravil Dušana Malasta se Slovenska, který nám oplatil návštěvu a budeme se těšit na nějaké Slovenské družstvo na našich turnajích družstvech, které také pořádáme. Jako organizátoři jsme měli největší přání, aby všichni odcházeli spokojeni a my udělali z turnaje tradiční setkání před začátkem sezony. Snad se nám to podařilo. Za organizační tým oddílu SKP Kometa Brno bychom Vás všechny chtěli pozvat na další akcí, kterou bude velký mixový turnaj dne 17.11.2015, který se odehraje v Brně v šestikurtové hale na VUT Brno na ul. Purkyňova. Bude se hrát o velice hodnotné ceny, pro úspěšné, ale i pěknou losovanou cenu, pro všechny ostatní. Propozice vydáme v průběhu měsíce září a na všechny se už teď moc těšíme.

SKP Kometa Brno – RS badminton

Pro úplnost ještě doplním konečné výsledky a odkaz na fotky:

Dvouhra muži neregistrovaní:

 1. Slavíček
 2. Chvátal
 3. Stránský
 4. Čupa

5.-7. Vrtek 5.-7. Nechvátal 5.-7. Boyce

Dvouhra registrovaní:

 1. Říha
 2. Šplíchal
 3. Černý
 4. Sáňka

5.-8. Zavadil 5.-8. Večerka 5.-8. Geršl 5.-8. Haider 9.-16. Křižka 9.-16. Kůra 9.-16. Zitka 9.-16. Phu 9.-16. Kocáb 9.-16. König 9.-16. Blaha 9.-16. Kukol 17. Gratcl 18. Gášek 19.-20. Kust 19.-20. Lečbych 21. Krejčiřík

Dvouhra ženy:

 1. Nechvátalová
 2. Boyce
 3. Přerovská
 4. Janíková

Smíšená čtyřhra:

 1. Haider-Rajasärkkä
 2. Blažek – Blažková
 3. Krejčiřík – Korábová
 4. Jelínek/Jelínková

5.-8. Svoboda – Pospíšilová 5.-8. Gratcl-Gratclová 5.-8. Geršl – Wiesnerová 5.-8. Nechvátal – Nechvátalová 9.-14. Phu – Boyce 9.-14. König – Königová 9.-14. Čupa – Čupová 9.-14. Vrtek – Matulová 9.-14 Holčík – Janíková

Čtyřhra ženy:

 1. Rajasärkkä – Přerovská
 2. Nechvátalová – Wiesnerová
 3. Pospíšilová – Blažková
 4. Gratclová – Königová
 5. Boyce – Matulová

Čtyřhra muži:

 1. Matula – Sáňka
 2. Večerka – Zavadil
 3. Šplíchal – Říha
 4. Blažek – Svoboda

5.-8. König – Gratcl 5.-8. Černý – Phu 5.-8. Bičan – Mejzlík 5.-8. Stránský – Chvátal 9.-16. Haider – Pezlar 9.-16. Křižka – Kocáb 9.-16. Geršl – Kukol 9.-16. Čupa – Nechvátal 9.-16. Krejčiřík – Slavíček 9.-16. Jelínek – Klimeš 9.-16. Zitka – Blaha 9.-16. Vantuch – Boyce 17. Kališ – Malast

 

Fotky od Toma Šplíchala najdete zde.

≡ Zanechte vzkaz