badminton je badec.cz

Obě semifinále extraligy přinesly obrovské drama

badminton_badec_cz_playoff

Sokol Veselý Brno-Jehnice vs. SKB Český Krumlov 5:3

Tým Brna Jehnic dnes dokázal po neskutečné bitvě vyhrát nad Českým Krumlovem 5:3 na zápasy a postoupil tak do nedělního finále, kde se střetne ve 13:00, už téměř tradičně, s týmem Benátek. Semifinále bylo od začátku zcela vyrovnané. Překvapením byla výhra Vojty Šelonga nad Pavlem Floriánem. Adam Mendrek svůj singl prohrál, to stejné Standa Kohoutek, ale z průšvihu je vytáhla Kamila Augustyn, která porazila hráčku Krumlova a českou dvojku Zuzku Pavelkovou. Jehnice ovšem v závěru semifinále podržely výborné mužské debly. Mohly si dokonce dovolit nechat sedět na lavičce mistra ČR v deblu Michala Svetničku. Celé utkání se rozhodovalo až v posledním zápase tohoto semifinále, právě v druhém deblu mužů. Drama jaksepatří, v publiku převládali fanoušci Krumlova s hlasitým povzbuzováním. Debl Jehnic nastoupil v překvapivém složení Standa Kohoutek – Vojtěch Šelong. Uzmout Krumlovu set nestačilo, scóre Jehnice neměly dobré díky skrečování ženského deblu, takže jediná šance pro Brno bylo vyhrát. To se podařilo až v nastavení třetího setu, 25:23, navíc tam pro dramatičnost nechyběl ani mečbol soupeře. „Uff“, obrovská radost Jehnic, které mohou začít sbírat síly na finále! Poslední míček utkání na videu od Leoše Poříze, děkujeme za zaslání:

BK Deltacar Benátky n/J vs. Sokol Meteor Praha-Radotín 4:4 (9:8)

Tohle čekal málokdo. Našlapaná sestava Meteoru začala utkání zaváháním, když favorizovaný mix Moren – Bášová ztratil set proti dvojici Jelínek – Šikalová. V tu chvíli si málokdo uvědomoval, že tento dílčí set bude mít nakonec cenu zlata. Nastala totiž spanilá jízda Benátek, Maria Ulitina přehrála Dominiku Koukalovou, po ní Adrian Dziolko doslova smetl z kurtu českou jedničku Petra Koukala a následně Lukáš Zevl naložil podobným způsobem slovenskému reprezentantovi Matěji Hliničanovi. Je zle, stav 1:3 z pohledu Prahy a ta troubí na poplach, ztratila 3 zápasy v poměru 2:0 a to není dobré! Jakub Bitman očekávaně poráží juniora Cristiana Savina, vyhrává i první mužský debl Prahy, stav srovnán na 3:3, ale nic to nemění na tom, že Benátky cítí šanci, jsou blízko postupu. Stačí ve dvou setech vyhrát ženský debl, který mají silný a to se i povede. Benátky již mohou slavit, poslední zápas, druhý debl mužů už nemůže nic změnit na určení finalisty extraligy. Přes výhru Prahy a korekci celkového stavu na 4:4 postupuje na lepší sety do finále tým Benátek. Takže teď mají Benátky nelehký úkol, najít recept na jejich tradičního přemožitele, tým Brna.