badminton je badec.cz

Reportáž z turnaje EBT v Ostravě

hala_fajne_ostravaV sobotu 4.10. proběhl dlouho očekávaný turnaj seriálu EBT a očekávaný proto, že se konal poprvé v historii v Ostravě v krásné hale Fajne. A musíme s radostí říct, že to byla velmi úspěšná premiéra! Organizátoři a tým kolem ředitele haly p. Vlčka odvedli skvělý kus práce a odměnou jim byla také radost a nadšení účastníků. To, že volba na Ostravu byla správná svědčí i vysoká účast i herní kvalita hráčů. Poprvé na turnaj zavítala i skupina hráčů z polské Lodze! Ani vzdálenost neodradila hráče z rakouské Vídně a Grazu i velmi vzdálených krajů Slovenska (Klenovec, Košice)…

IMG_4625

Organizátorskou premiéru si odbyla i Katka Šimáčková, která celý turnaj připravovala. A soudě dle spontánních reakcí řady účastníků, ji zvládla na výbornou. A navíc její pomazánky a koláčky byly prostě famózní! I hlavní partner seriálu Aminostar se zodpovědně připravil a nabídl účastníkům tradiční pitný režim a ceny vítězům.

Možná trochu škoda, že účastníci tolik nevyužili nadstandardní nabídky právě na iont sirup a tyčinky, který dnes už považujeme za „povinnou“ výbavu každého sportovce. Ale příležitost bude jistě na EBT Final 22.11. v Kuno­vicích…

To, že herní úroveň turnaje byla vysoká a že se na Severní Moravě hraje výborný badminton, potvrzují výsledky. Vždyť řada hráčů, kteří se tradičně umisťovali do 10.místa, se v hale Fajne museli sklonit před uměním většinou právě místních.

A právě toto herní obohacení turnaje posouvá povědomí a úroveň celého seriálu dál. Byly to nádherné zápasy plné správných emocí, bojovnosti a chuti poprat se o každý míček. Koneckonců už šlo o dost J! Ostrava byl už 5. turnaj EBT ze 6, kdy se do celkového pořadí počítají výsledky pouze nejlepších 5.

Herní systém základní část/„švýcar“ + play-off potvrzuje svoji sportovní objektivitu a spravedlnost, i když stále vedeme debaty, jak systém ještě zdokonalit. V kategorii MIX se do play-off probojovaly dvojice, kde bylo velmi těžké předem určit jasného favorita. Ve velké bitvě nakonec vítězství vybojovala brněnská dvojice Matula-Nezvalová. Blahopřejeme! O vyrovnanosti svědčí i výsledky v základní části. Např. dvojice Šot-Němečková neprohráli jediný zápas, ale přesto skončili „až“ 3. Podobně dvojice Moravec-Klečková, kteří se do play-off dokonce ani neprobojovali a skončili na 6.místě!

V kategorii MS se z vítězství po neuvěřitelném finále nakonec radovat Christian Hartner, který udolal Martina Schmieda a „vrátil“ mu tak porážku z finále EBT Brno. Ve výborném světle se však ukázal i Hubert Nahrebecki, který však již zcela fyzicky znaven vzdal druhý set zápasu o 3.místo s Tomášem Šplíchalem.

Nádherná bitva na diváky čekala ve finále WS, kde se utkaly Martina Parobeková a Irena Vacková. Sety 15:14 a 14:15 hovoří za sebe.

Na kategorii MS40 nejkrásnější to, jak muži jasně dokazují, že i po 40 je možné mít výbornou fyzičku a nejen zkušenost s technikou. Jirka Kudrna, který si výborně vedl i v kategorii MD, je toho jasným důkazem. O vyrovnanosti této kategorie navíc svědčí i tom, že zkušení matadoři Pavel Hrdina a Miro Lichanec se do bojů o medaile neprobojovali „jen“ díky horším setům.

Ženskou čtyřhru – WD ovládly děvčata ze Severní Moravy Eva Husárová-Irena Vacková, blahopřejeme!

V mužské čtyřhře – MD bylo vidět, že se všichni chtěli předvést v tom nejlepším světle. Více než 15 zápasů skončilo výsledkem 15:14 nebo 15:13! O pořadí mezi 1. a 2. i mezi 2. a 3.dvojicí v základní části rozhodovali až vzájemné zápasy, příp. skoré! Navíc rozdíl mezi 3. a 7. dvojící v základní části byl 1 bod!!

V play-off měli nakonec nejvíc sil mladá dvojice z Rakouska Christian Hartner-Hubert Nahrebecki, která si vybojovala své 4. zlato na EBT (BM, WI, BA)!

Kompletní a detailní výsledky jak základní části i play-off najdete na FB profilu turnaje na a webu EBT www.badminton-tour.eu

Při závěrečném vyhlášení výsledků a předání cen pořadatelé udělili speciální cenu Útěchy EBT – polštářky firmy EVERY – dvojici Quang-Mroz, která po statečném boji podlehla v boji o 3.místo dvojici Šot-Němečková.

Děkujeme všem partnerům turnaje, především hale Fajne www.scfajne.cz Aminostar www.aminostar.cz Dopler www.dopler.eu EVERY www.every-czech.cz

Děkujme badmintonovému rozcestníku Badec.cz za přízeň a podporu!

Co říct na závěr? Výborný turnaj, parádní hala, skvělá atmosféra!