badminton je badec.cz

Reportáž z Reichman Open 2010

victor_tourTuto sobotu, 27.2.2010, proběhl jeden z nejlepších turnajů letošní sezóny: Reichman Open 2010. Do Hustopečí u Brna se sjelo téměř 80 účastníků. Turnaj byl zcela zaplněn a další zájemci museli být odmítnuti. Hrálo se na 6 kurtech, systémem na dvě prohry. Hala byla perfektně připravena, nechybělo občerstvení se specialitami moravské zabíjačky. V každé disciplíně bylo díky výbornému obsazení několik adeptů na vítězství. Za badec.cz musíme pochválit organizační tým v čele s Karlem Reichmanem. Kéž by takhle perfektně byl připraven každý turnaj.

Kategorii singl muži vyhrál Tomáš Šplíchal, kdy v napínávém finále vyřadil Stano Kurimaje a ten byl nucen obhajovat i stříbro, což je zvláštní specifikum systému na dvě prohry. Poražený finalista bojuje nejen se soupeřem, ale i se ztrátou vlastní koncentrace. Po prohraném finále častokrát ztratí i zápas o stříbro. Druhý byl Kamil Sedláček, jenž se prokousal těžkým opravným pavoukem a v posledním zápase porazil zklamaného a zdrceného finalisty Stana.

Soutěž mixů ovládla dvojice Honza Lick, Valérie Ligasová, starší sestra Kristíny Ludíkové. Bylo znát, že otec Ludík své děti vede k badmintonu poctivě a místo her na písku s babovičkama dával dětem do ruky badmintonovou raketu. Dvě z jeho dětí sklízejí úspěchy na mezinárodní scéně a dvě na domácí. Valika vyhrála jednoznačně i singl žen. Tomáš Šplíchal si se svou partnerkou Lisou Jansovou brousil zuby i na dobré umístění v mixu, což mu ale husarským kouskem hned v prvním kole překazila dvojice Tomáš Krejčí – Irena Blažková. Irena dobrou a přesnou prací na síti s podporou razantních smečí od Tomáše Krejčího poslala soupeře do oprav, odkud je těžká cesta zpět na bednu. Tomášovi a Ireně přejeme více povedených zápasů, jako byl ten v prvním kole na Reichman Open. Druhé místo v mixu vybojovala po výborném výkonu dvojice Robo Antl – Saša Pieruzková a třetí místo má dvojice Kamila Pospíšilová, Martin Seknička.

Debl mužu byl velmi vyrovnaný, 24 kvalitních dvojic se pralo o každý set. Do finále se dostala po bezchybném výkonu brněnská dvojice Marek Matula – Rasťo Belan proti dvojici z Čech: Martin Krátký – Petr Oslizlok. Finálový zápas se rozhodl až ve třetím setu v posledním možném míčku, vítězně pro pár z Prahy. Marek s Rasťou pak museli obhajovat i stříbro a o to je připravila dvojice Tomáš Šplíchal – Robo Antl.

Velmi pěkný badminton byl vidět i deblu žen s řadou třísetových bitev. Vítězství vybojovala dvojice Veronika Hromková – Kamila Pospíšilová, lehké to ovšem neměli. Druhé jsou holky z Prahy: Lenka Přibylová – Radka Sochorová a na třetím místě česko – slovenská dvojice, která byla ve finále a po prohře o zlato, ztratila i stříbro: Jana Belanová – Alexandra Pieruzková.

Badec.cz hodnotí turnaj výborně, velmi kvalitní obsazení, perfektní zázemí, poháry pro vítěze, moderování a hudebni kulisa od Tondy Shaffera. Turnaj byl fyzicky velmi náročný, začalo se hrát v 8:30 a poslední zápas se dohrával ve 22:15 a celkem se na turnaji odehrálo 231 zápasů. Aby toho nebylo málo, tak se po turnaji jelo slavit do pavlovických sklípků Karla Reichmana a zcela vyčerpané hráče čekaly v noci čerstvé, teplé řízečky s bramborovým salátem a ochutnávka archivních barikových vín.

Přehled výsledků zde:

Dvouhra muži: 47 hráčů, celkem zápasů: 91

1.místo – Tomáš Šlíchal 2.místo – Kamil Sedláček 3.místo – Stano Kurimai

Dvouhra ženy: 16 hráček, celkem zápasů: 29

1.místo – Valerie Ligasová 2.místo – Kamila Pospíšilová 3.místo – Blanka Nečesová

Smíšená čtyřhra : 24 dvojic, celkem zápasů: 45

1.místo – Jan Lick – Valerie Ligasová 2.místo – Robért Antl – Alexandra Pieruzková 3.místo – Martin Seknička – Kamila Pospíšilová

Čtyřhra muži: 24 dvojic, celkem zápasů: 45

1.místo – Martin Krátký – Petr Oslizlok 2.místo – Robért Antl – Tomáš Šplíchal 3.místo – Rastislav Belan – Marek Matula

Čtyřhra ženy: 12 dvojic, celkem zápasů: 21

1.místo – Veronika Hromková – Kamila Pospíšilová 2.místo – Lenka Přibylová – Radka Sochorová 3.místo – Jana Belanová – Alexandra Pieruzková

Fotky zpracováváme a včetně kompletních výsledků budou vystaveny v dalším příspěvku na badec.cz.

2 Responses to “Reportáž z Reichman Open 2010”