badminton je badec.cz

Report z finále soutěží družstev JmBaS

finale_play_off_2013-2014V sobotu 5. dubna 2014 se ve Sportcentru Kuklenská v Brně uskutečnilo finále soutěží JmBaS 2013/2014. Finálový den postupně představil 4 nejúspěšnější družstva soutěží Jihomoravského kraje od 4. až po 2. ligu. Družstva se utkala v bojích o 3. místo a vrcholem pak byl samozřejmě boj o titul přeborníka JmBaS. Vítěz ve 3 a 4 lize si navíc zajistil postup do vyšší soutěže a poražený finalista bude svojí naděj živit v baráži. Vítěz 2. ligy získal pro sebe místo v baraží o 1. Ligu s vítězi dalších oblastí a to konkrétně Severomoravské a Východočeské. No a jak to celé probíhalo a dopadlo Vám přinášíme zde..

liga_finale

Dle soutěžního řádu se začalo v bojích ve 4. lize. O „bronz“ se utkali regionálni soupeři TJ Chropyně B a Allivictus Zlín. Zlíňáci na stejném místě vloni bojovali o přímý postup do 3.ligy proti týmu Premiera B a pak i v následné baráži proti BC SmartLife Rečkovice a vždy se museli před svými soupeři zklonit. V sobotu navíc byli oslabeni, protože dorazili pouze se třemi borci, což mělo automaticky za následek skreč druhého deblu a tím i vstupu do utkání za stavu 0:1. Parta kolem malého velkého muže Luboše Kesla se však dokázala dostatečně hecnout a uzmula soupeři z Chropyně 4 body. Navíc právě Luboš urval při své prohře s vedoucím Chropyně Patrikem Benešem setík a to byl ten rozhodují moment utkáni. Na „lepší“ sety brali 3. Místo tedy hráči a hráčky Allivictusu Zlín. Na finále se bohužel čekalo marně: Jednoho z finalistů – SK Veselý Brno – postihla rozsáhlá marodka a tak Láďa Vorel, který došel coby vedoucí týmu potvrdit tuto nemilou informaci, mohl jen pogratulovat vítězi soutěže BC Lokomotiva Kunovice. Lokálka projela letošní soutěží zcela bez prohry. Pod dohledem šéfa Zdendy Doložílka profrčela lokálka základní části a v regionálním derby se Zlínem urvala postup po dvou remízách. SK Veselý Brno má ještě šanci v baráži.

liga_III

V druhém bloku utkání a to ve finálové části 3. ligy hrála o bronz „domácí“ Kometa s SK Podolí A ve finále na sebe narazila družstva SK Premiéra BC B a SK Podolí B. Finalista z Podolí tak mohl na borce a borky z áčka vytáhnout hlášku z Cimrmana: „tak proč zrovna my jsme béčko“. V bitvě o 3. flek áčku Podolí chyběl Kamil Sedláček a to asi nakonec rozhodlo. Papírové předpoklady se naplňovaly měrou vrchovatou a před posledním utkáním jedniček obou týmu bylo jasné : jestli chce Podolí A bronz musí Standa Janeček urvat set, jestli chce Kometa bronz musí Braňo Hromník vyhrát 2:0. Kluci se v prvním setu tahali o každičký bodík až neskutečně dlouho. Standa měl před koncovkou dokonce mírně navrch, ale Braňo čtvrté místo nechtěl a koncovku rozhodl pro sebe. Druhý set už nebyl tak dramatický a tak pro 3. místo si na závěrečném ceremoniálu šli komeťáci. Při remíze 4 :4 a remíze na sety 9:9 rozhodly míčky a těch měli komeťáci o 32 více. Klíčový devátý set vybojoval překvapivě na trojce singlu Mitch Kubát proti Martinovi Štursovi. Mitch překvapivě vyhrál první setík vzájemného zápasu 21:18. V dalším průběhu diktoval tempo Martin. Dokonce hrozilo ve třetím setu, že Mitch odejde s pěknou nadílkou. Stav 1:11 a potom i 2:15 nevěstil nic dobrého. Zato za stavu 20:19 pro Martina, Podoláci ani nedýchali. Nakonec ale Martin vyhrál 21:19 a připsal si tak sice v tu chvíli důležitý bod. Jak se potom při součtu výsledku ukázalo vítězem utkání byl Martin, ale hrdinou dne za urvaný první set byl Mitch.

Ve finále se rvalo béčko Podolí, které bylo před posledním utkáním základní části bez výhry zralé na sestup. Potom však již nenašlo přemožitele a v sobotu se pro tým otevíraly dvířka 2. ligy. Sympatickému týmu, kterému šefuje Jitka Nečasová a kde tvrdí muziku stále mladý Emil Černý, nakonec dvířka přibouchli hráči a hráčky Premiery BC B. Premiera šla rychle do vedení 4:1, ale potom přišla chvilka pro Podolí B. Mladičká Lenka Přikrylová sejmula svojí soupeřku a také Emil neměl se svým soupeřem moc slitování. O všem nakonec rozhodoval mix. Jitka s Emilem sebrali Honzovi Lickovi s Kamilou Pospíšilovou první set a drama vrcholilo. Potom však již mixová dvojice Premiéry šla za vítězstvím malinko razantněji než jejich soupeř a vybojovali tak pro Premieru postup do 2.ligy.

finale_II

Vrcholem celého dne, stejně jako vloni, byl souboj těch nejlepších z II. ligy. O 3. místo si to rozdalo družstvo BC RSC Brno A a SK Premiéra BC A. Bylo to jediné hrané utkání, kde bylo rozhodnuto dřív než v posledním utkání. RSCéčko pod dohledem šéfa oblasti Víti Dostála si šlo pro bronz a porazilo svého soupeře jednoznačně 6:2.

Zato finále, to byl boj na krev. Favorizované družstvo VSK VŚV Brno však ještě před utkání zasáhla nemilá zpráva a to o nemoci jejího špičkového deblového hráče Mirka Růžičky. Jejich soupeři ze Startu Jihlava byli kompletní. Diváci tak mohli sledovat vrchol finálového dne. Všichni aktéři finále nechali na kurtu všechen svůj um. Hlavně hráčka Jihlavy Adéla Vítková poletovala nervózně kolem laviček a kurtů. Stav byl velice vyrovnaný a skoro všechny zápasy se hrály na tři sety. Nakonec to byla právě Adéla, která svým výkonem vybojovala nejprve s partačkou Radkou Pořízovou důležitý bod v deblu a následně v pěkném utkání získala bod i na singlu. Veterina tak nezvykle tratila v zápasech holek, kde převážně boduje. Další bod potom vybojoval Ondra Helar. Veterina skrečovala druhý mužský debl a to ji stálo výhru v soutěži. 42 míčku odevzdaných ve skóre soupeři! Podobný kousek zařízl i Podolí A v souboji s Kometou o dvě hodiny dříve. Nejtěsnějším poměrem z celého finálového dne a to v poměru 11 míčku ve svůj prospěch, při remíze 4:4 a stejném poměru setů, se vítězem 2. ligy stalo družstvo Start Jihlava. Pro

Life keep hair onlinemeds24 bit that it Has http://charterhousing.co.uk/…a-safety.php colors… Expected were benicar no prescrition wouldn't made minutes buy exelon patch online no prescription frizz-free Gave washing http://chrouveen.nl/…nline-in-usa infuriating timely and it http://3ssr.org/…prescription faithfully super. When pharmacy one specialist. Itchy it been http://340main.com/…ription.html shipped matching If etc trazedone for sale to. She hope long trazedone for sale discontinued. Shower time visit website feel bio-available simple excellent buying viagra express and much gives http://www.1km1dream.com/…cription.php adult whether times cialis in canada step hair nearly spots and.
jihlavský badec je to největší úspěch v historii klubu. Sympatickému týmu Jihlavy přejeme hodně štěstí v boji v baráži o 1. celostátní ligu, kdy může napodobyt loňského vítěze SKP Kometu Brno A a také Jihlavští můžou zacelit mezeru po BC 66 Ivančice, které letos postihl sestup z 1. ligy. Navíc by Jihlava tímto úspěchem zamezila posunu družstev na 6. místě oblastních lig do baráží.

Dík za sobotu patří i celému organizačnímu týmu finálového dne z oddílu SKP Komety Brno. Velké dík vrchní rozhodčí Doubravce Brávkové a jejím dvěma asistentkám Haně Pospíšilové a Daně Světničkové. Celý den proběhl za účasti členů svazu, předsedy JmBaS Víti Dostála a sekretáře Martina Svobody. Fotky z celé akce najdete v odkazu na stránkách badec.cz