badminton je badec.cz

Petr Koukal stříbrný na US Grand Prix

kouki_usa

"Prohrát ve finále je vždy velmi těžké a bolí to. Ani dnes to nebyla výjimka. Vyčítám si především nepovedený konec 1.setu (19:21), který jsem mohl sehrát lépe a vyhrát. Druhý set byl plný skvělého badmintonu a mám z něj nejlepší pocit z celého roku (21:19). Bohužel na jeho konci mi praskl velký puchýř na noze a ani ošetření a výměna ponožek nezabránila v dalších výměnách nepříjemným bolestem při většině výpadů a doskoků. Možná i z toho částečně pramenila chvilková ztráta koncentrce na začátku třetího setu, která mě nakonec bohužel stála celý extrémně dlouhý zápas (1h a 20min).

Nicméně vymlouvat se na to určitě nemůžu, protože když jsem se po zápase setkali se soupeřem na antidopingové kontrole, měl na své ponožce ještě větší krvavou skvrnu než já Nicméně i přes současný smutek z prohry se loučím s US Open s dobrým pocitem především z předvedené hry. A vzhledem k tomu, že jsem už ve čtrvtfinále odvracel nepříznivý stav 1:9 a 4:12 ve 3.setu, s pokorou beru druhé místo jako velký úspěch a věřím, že to je první z mnoha povedených turnajů, které mě čekají v příštím roce a především v olympijské kvalifikaci.

Díky Vám všem za podporu, velmi si ji vážím!"