badminton je badec.cz

Pavel Florián zabojoval v Bulharsku

pavel_florianNěkolik českých reprezentantů vyrazilo na turnaj kategorie International series, Bulgaria Eurasia Open 2013. S turnajem se po prvním kole musel rozloučit Lukáš Zevl a Jaromír Janáček. Pochvala jde hlavně pro Lucku Černou, která je stále ve hře a bude bojovat ve čtvrtfinále dvouhry. Snad bude další článek o jejím dalším postupu turnajem! Kloubouk dolů před Pavlem Floriánem. Po dramatickém prvním kole, kdy v zápase na krev porazil po 61 minutách hry turka Oruce, nastoupil o několik hodin později, v druhém kole na mladého talentovaného Dána Correla. Sahal opět po vítězství, ale došly mu bohužel síly v závěru třetího setu. Pavel měl dostatečný náskok 17:13, ale soupeř využil vyčerpání našeho reprezentanta a otočil na 17:21. Pavel k tomu trefně na svém profilu uvedl:

"Říkejte mi Lee Chong Wei, málem jsem skončil na kapačkách Nicméně první turnaj sezóny úspěšný. V 1. kole výhra nad Orucem z Turecka ve 3 setech, 19:21, dramatických 26:24 a 21:10 (délka zápasu 1:01 hod); ve 2. kole prohra s nadějným Dánem Correlem taky na 3 sety (19:21, 21:12 a 17:21) (délka zápasu pro změnu 51 minut, ale hodně se běhalo.

Vedl jsem 16:11, pak asi ještě 17:13 nebo 17:14, ale po náročném prvním kole mi najednou došly síly (a došly mi tak, jako asi nikdy) a na ty poslední 4 body (vlastně už ani na 1 bod) ta šťáva dneska fakt nebyla. Ale nemám si co vyčítat, nechal jsem tam fakt všechno!!! Za to jsem hrozně šťastný, hrál jsem líp než vloni v průběhu celé sezóny, a tak se zdá, že zvolená cesta je správná"