badminton je badec.cz

Další den na MMČR za námi

ikona_mmcrbrnoPateční den na Mezinárodním mistrovství ČR v badmintonu přinesl řadu krásných zápasů a překvapivých výsledků. Ostře sledovaná kategorie singl muži neměla o zajímavé výsledky nouzi. ČR přišla v prvním kole o Jana Vondru, Jakuba Bitmana i Tomáše Kopřivu. Ten skončil na raketě famózně hrajícího Viktora Axelsena. Tomáš se držel v prvním setu až do stavu 17:17 pak ztratil koncovku setu a prohrál s nadějí na obrat v druhém setu. Tam ale začal dánský koncert, plný rychlých výměn a klamavých úderů a Viktor pomale, ale jistě zvyšoval náskok. V druhém kole dohrál i Pavel Florián. Konec účasti na turnaji byl i pro naše singlistky, nejblíž postupu do čtvrtfinále byla Kristína Ludíková, od které se i očekávalo vítězství, ale výkonem se spoustou chyb prohrála ve třetím setu s ukrajinkou Diptan. Naše naděje zůstává v párových disciplinách, kde máme do zítřejších bojů tři páry ve hře.

Sobotní den bude plný špičkových badmintonových utkání, za badec.cz doporučujeme zápas Viktor Axelsen vs Scott Evans v 10:40.

Fotogalérii badec.cz Rasti Belana  z pátečních zápasů se spoustou pěkných fotek najdete zde.